Co to jest terapia masażu ?

Terapia masażem jest powszechnie znana i ma korzystny wpływ na cały organizm. Masaż działa na układ ruchu, skórę, tkankę łączną, tkankę tłuszczową, zakończenia nerwowe w skórze, a także na układy krwionośny i chłonny.

Co dzieje się z organizmem podczas masażu?

Pod wpływem masażu naczynia skórne rozszerzają się, przez co poprawia się odżywianie skóry oraz znajdujących się w niej gruczołów. Masaż przyspiesza obieg krwi i chłonki w naczyniach skórnych, dzięki czemu z jednej strony następuje bardziej aktywne dostarczanie tkankom i organom masowanego odcinka substancji odżywczych, a z drugiej szybsze wydalanie produktów przemiany materii. Zabieg zwiększa szybkość usuwania z organizmu produktów rozpadu, likwidację objawów zastoinowych, wchłanianie obrzęków, a także odpływ krwi. Masaż jest jedną z najskuteczniejszych form stymulacji naturalnej zdolności twojego organizmu do regeneracji i samouzdrawiania. To także jeden z najlepszych, naukowo dowiedzionych i skutecznych sposobów na odzyskanie zdrowia i urody. Sprawne ręce i liczące tysiące lat techniki masażu przyniosą ci ulgę, rozluźnienie i dodadzą sił. Najnowsze badania naukowe dowiodły, że zabiegi takie mogą bardzo skutecznie uzupełniać, a niekiedy nawet zastępować leczenie farmakologiczne czy chirurgiczne. Oczywiście masaż trzeba odpowiednio dobrać do potrzeb danej osoby. Inny jest na silne bóle głowy, pleców albo nóg, stany przemęczenia lub na pozbycie się dodatkowych kilogramów lub cellulitu. Dzięki terapii masażem można pozbyć się stresu i osiągnąć równowagę ciała i umysłu, a dzięki masażowi leczniczemu można pozbyć się dokuczliwych bólów. Taka terapia wzmocni system odpornościowy, złagodzi napięcia mięśniowe i wprowadzi cię w wyjątkowo przyjemny stan.

Kto może wykonać masaż?

Większość osób uważa, że masaż to prosty zabieg, który może wykonać każdy. Nic bardziej mylnego. Aby przeprowadzić odpowiedni masaż, trzeba przejść specjalne szkolenia (ich przebycie poświadczane jest odpowiednimi certyfikatami). W rzeczywistości bowiem masaż przeprowadzony przez nieodpowiednią osobę może okazać się bardzo niebezpieczny dla pacjenta. Może wyrządzić wiele szkód, a nawet doprowadzić do kalectwa. Dlatego, wybierając masażystę, trzeba robić to bardzo ostrożnie. Najlepiej udać się do wyspecjalizowanego, renomowanego ośrodka.