Chiński masaż twarzy Gua Sha

Starochińska metoda dla piękna i urody

Gua Sha to technika lecznicza wywodząca się z Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, polegająca na pocieraniu cery specjalnymi przyborami.

„Gua” oznacza pocieranie, „Sha” jest terminem używanym do określenia efektu pozabiegowego, opisuje wychodzące gorąco      i odczyn skóry.  Technika ta używana jest w celu poruszenia zastoju krwi, energii witalnej Qi i płynów ciała. Gua Sha twarzy powszechnie i systematycznie stosowana jest w chińskich gabinetach kosmetycznych, pozwala zachować młodzieńczy wygląd twarzy przez długie lata.

Na czym polega masaż twarzy Gua Sha?

Chiński masaż twarzy Gua Sha jest wyjątkowy, ponieważ łączy w sobie europejskie techniki estetyczne i technikę Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Masaż wykonywany jest przez delikatne skrobanie skóry łagodną krawędzią płytki wykonanej z bawolego rogu oraz z zastosowaniem wysokiej jakości olejków eterycznych odżywiających cerę i wspomagających jej detoksykację. Zabieg obejmuje masaż głowy, twarzy i szyi oraz znajdujących się na nich punktów akupunktury i stref refleksologicznych.
Gua Sha jest starochińską sztuką pocierania twarzy dla osiągnięcia pięknego wyglądu, zdrowia i dobrego samopoczucia. Pomaga przywrócić równowagę energetyczną w organizmie, przez co eliminuje czynniki chorobotwórcze.

 

Korzyści płynące z chińskiego masażu twarzy Gua Sha

Unikalny i holistyczny zabieg kosmetyczny Gua Sha, w którym używana jest specyficzna technika pocierania, usuwa zrogowaciały naskórek, usprawnia krążenie krwi i energii Qi. Pocieranie wzdłuż dziewięciu meridianów twarzy, uciskanie punktów akupunktury oraz stref refleksologicznych, pobudza krążenie krwi w organach tj. śledziona, płuca, nerki czy wątroba, powiązanych ściśle z odżywianiem komórek skóry i odprowadzaniem z nich produktów przemiany materii.

Regularny masaż wspomaga wzrost nowych komórek skóry, regeneruje cerę, wygładza drobne i głębokie zmarszczki, skutecznie zmniejsza zatkane pory, łagodzi wyrzut trądziku oraz powstałe po nich blizny. Zmniejsza również opuchliznę twarzy, cienie wokół oczu, suchość i matowość skóry, oraz pomaga w przypadku opadających powiek. Zabieg skutkuje głębokim odprężeniem, wobec tego adresowany jest również do osób zestresowanych, z zaburzeniami równowagi hormonalnej oraz cierpiących na chroniczną bezsenność.